Miłość czy jest aż tak potrzebna? #2

Cześ, dzisiaj sobota, a więc czas na notkę , na temat miłości.

Miłość- czym jest to słowo, co czujesz, co sobie wyobrażasz gdy słyszysz ten termin? Ja czuję ciepło, widzę róże i trzymające się dłonie, słyszę szepty. Być może to troszkę stereotypowe, ale w moim przypadku prawdziwe!

Jest wiele odmian miłości, można kochać człowieka i zwierzęta, można kochać jakiś przedmiot lub czynność, można kochać życie. Teraz trzeba zastanowić się co łączy te wszystkie odmiany! Łącznikiem jesteś TY! Każdy człowiek jest inny, ale każdy potrafi kochać. Są ludzie kochający siebie, są  tacy co kochają sztukę lub, ale też tacy co kochają zabijać. Miłość jest niebezpieczna i ryzykowana, ale czym byłoby życie bez ryzyka? Nie byłoby życia.

Nieważne co kochasz, ale ważne jak i  dlaczego!  Ciężko mi to przyznać, ale kocham swojego psa za to, że dał mi wiarę w spełnienie marzeń; dał mi całego siebie; sprawił,   że każdy mój dzień stawał się tym najszczęśliwszym. Niestety, zamiast zastanowić się nad tym jaką jest wspaniałą istotą, jakie ma humorki i jak bardzo dba o mój dobry nastrój…to  ja zawsze myślałem i mówiłem jak bardzo go kocham za to co dla mnie zrobił ,  a  nie za to jaki jest. Zrozumiałem to dopiero dzisiaj, to niesamowite!

Jeszcze niedawno powiedziałbym, że miłość daje nadzieję, ale dziś wiem  że nie warto wierzyć w nadzieję. Miłość daje siłę wspomaganą wiarą!  To dlatego miłość jest tak ważna, bo dzięki niej świat jest silniejszy!- Konrad Romański

Niewielu ludzi jest w stanie odpowiedzieć czym dla nich jest miłość, bo ludzkie ego, potrzeba seksu i pieniądze zaburzają, a czasami nawet niszczą to uczucie. Kochać trzeba się uczyć przez całe życie, bo opanować język miłości do perfekcji to tak jakby umieć mówić po polsku w stu procentach- nie da się!

Wniosek z tego wpisu taki : Miłość daję siłę, która napędza ludzkość. Jest wiele odmian miłości, ale każda łączy się dzięki Tobie. Jeśli wierzysz  w miłość, która jest bezbolesna, prosta i przyjemna to jest to tylko złudzenie. Najważniejsze : Zastanów się jak bardzo kochasz coś lub kogoś za to kim lub czym jest, a nie za to co Ty osiągnąłeś dzięki temu!

Miłego dnia 🙂

Reklamy

2 myśli w temacie “Miłość czy jest aż tak potrzebna? #2

  1. Masz rację, miłość to bardzo trudny temat. Możemy kochać normalnie i być chorzy z miłości. Ja też mam psa, którego przygarnęłam w te wakacje, bo ktoś chciał się go w dosyć brutalny sposób pozbyć. I kocham go całym sercem, a on kocha mnie i wiem, że to szczera i prawdziwa miłość. Psy chyba już są takimi zwierzętami, że nas uczą. Miłość ogólnie potrafi uzdrowić i warto jest kochać. To czyni nas lepszymi ludźmi. Bardzo mądry temat na post wybrałeś. Dziękuję za komentarz u mnie i pozdrawiam, buziaki😘

    Polubione przez 1 osoba

Odpowiedz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s